Advans Language School™

Zapoznajcie się proszę z zasadami naszych zajęć online. Zostały przygotowane, aby ułatwić nam wspólną pracę. 

 1. Lekcje prowadzone są przez Advans Language School™, pod kierownictwem Moniki Evans, dyrektora szkoły Advans, zarejestrowanej w Wielkiej Brytanii i znajdującej się w rejestrze placówek oświatowych za granicą na stronie https://www.gov.pl/web/polonia/placowki-oswiatowe-za-granica. Advans Language School™ posiada zastrzeżoną nazwę oraz autorski program nauczania. https://trademarks.ipo.gov.uk/ipo-tmcase/page/Results/1/UK00003877350
 2. Po zapisie na zajęcia otrzymacie link to naszej Sali lekcyjnej na Zoom, zostaniecie dołączeni do prywatnej grupy na Facebooku, gdzie pojawiać się będą zarejestrowane uprzednio lekcje. Zgodnie ze zmianą polityki prywatności Facebooka dotyczącą używanie aplikacji zewnętrznych do transmisji na żywo, od 22.04.2024 lekcje nie będą transmitowane na prywatnej grupie, ale nagrywane przez lektora, od którego grupa otrzyma prywatny link do obejrzenia lekcji.
 3. Sprawdzamy czy działa kamerka i mikrofon. Preferujemy włączoną kamerkę, ale nie nalegamy. Nasze zajęcia prowadzone są na platformie Zoom. Proszę przetestować platformę i upewnić się, że wszystko działa przed rozpoczęciem lekcji próbnej (wtsępnego spotkania z lektorem). Link to rozmowy testowej znajduje się tutaj: https://us02web.zoom.us/test 
 4. Ważne!!! – w lewym dolnym rogu obok ikonki mikrofonu jest mała strzałeczka – proszę na nią nacisnąć i wybrać opcję „test speaker and microphone” i przetestować sprzęt.
 5. Przed każdymi zajęciami wyłączamy wszystko, co mamy na komputerze lub tablecie. To, co dzieje się w tle może nas po prostu rozpraszać i przeszkadzać w uczestnictwie w zajęciach. Seriale, portale, gry – możemy się nimi zająć po lekcji online. Zagwarantuj sobie cichą przestrzen do nauki. Szanuj klasę i lektora.
 6. Ekrany to teraz nasza klasa online – podobnie jak w szkole podczas lekcji, również tutaj NIE odzywamy się do siebie wulgarnie, nie wyśmiewamy innych, nie krytykujemy, nie obrażamy. Szanujemy się wzajemnie. Szkoła prowadzi restrykcyjną politykę wzajemnego szacunku i przeciwdziałania mowie nienawiści. Objawy homofobii, rasizmu, nacjonalizmu i podobnych mogą skutkować natychmiastowym usunięciem ze szkoły.
 7. Logujemy się zawsze swoim imieniem (lub imieniem i nazwiskiem).
 8. Nauka odbywa się grupowo. Ilość osób w każdej grupie różni się, ze względu na fakt, iż niektóre grupy zawierają osoby nie uczące się aktywnie, a będące wolnymi słuchaczami. Nauka w grupie prezentowana jest tak, by każdy uczeń miał możliwość odpowiedzi i praktyki materiału.
 9. Każdy lektor Advans jest profesjonalistą – wymogiem pracy, jako le
 10. Lekcji nie wolno nagrywać, fotografować, robić print screenów i upubliczniać. Złamanie tej ważnej zasady wiąże się nie tylko wykluczeniem z lekcji, ale też z konsekwencjami prawnymi. Nagrywanie lekcji jest tylko po stronie osoby nauczyciela, który prowadzi zajęcia.
 11. Nie podnosimy na siebie głosu, NIE KRYTYKUJEMY.
 12. Widzicie coś, co Was niepokoi? Reagujcie i informujcie nas o tym.
 13. Zajęcia online wymagają od nas wszystkich skupienia. Szanujmy swój czas i koncentrujmy się na tym, co dzieje się na zajęciach. Jeśli zajęcia będą zakłócane, lektor po prostu się rozłączy.
 14. Czesne szkolne wynosi £29.99 i jest pobierane w funtach lub w walucie kraju, z którego płaci uczeń. Prosimy wię o wzięcie pod uwagę różnego kursu waluty, za który nie ponosimy odpowiedzialności. Uczeń opłaca miesięczną naukę w szkole, a nie dostęp do kursu. Oznacza to, że w przypadku rezygnacji z nauki w szkole, uczeń automatycznie przestaje mieć dostęp do wszelkich materiałów.
 15. Brak regularnych opłat za czesne równa się z wykluczeniem ze szkoły.
 16. Rezygnujesz z zajęć? Napisz do lektora, poinformuj. Jeśli tego nie zrobisz, zakładamy, że przejąłeś rolę Wolnego Słuchacza.
 17. Czesne pobierane jest AUTOMATYCZNIE.
 18. Szkoła wymaga podpisania zgody na edukację. Zapoznaj się z regulaminem, zanim ją podpiszesz.
 19. W przypadku sytuacji konfliktowych prosimy o kontakt z dyrektorem placówki.
 20. W sytuacji, gdy uczestnik nie stosuje się do powyższych zasad – nauczyciel ma prawo wyłączyć uczestnictwo w lekcji, tj. rozwiązać zgodę na edukację w trybie natychmiastowym po wcześniejszym wezwaniu do stosowania się do zasad pod rygorem zakończenia współpracy.
 21. Lekcje bonusowe oraz sesje motywacyjne wliczone są w kwotę czesnego.
 22. W ciągu roku szkolnego (styczeń – grudzień) każda z grup otrzymuje w sumie 6 tygodni przerwy (tydzień na Wielkanoc i Boże Narodzenie oraz 4 tygodnie podczas urlopu lektora). W polskie święta narodowe i religijne (oprócz Wielkiej Nocy i Bożego Narodzenia) zajęcia prowadzone są planowo. W przypadku sytuacji wyjątkowych, Advans zorganizuje lektora zastępczego lub przesunie zajęcia na inny termin.
 23. Programy dodatkowe (doszkalające i poziomujące) wymagają opłat dodatkowych. Umożliwiamy opłaty ratalne.
 24. Advans zastrzega sobie prawo odmowy edukacji ucznia bez podania przyczyny.